Estetyka

Stomatologia estetyczna obejmuje swoim zakresem wszystkie działy stomatologii, jest to ostatni etap na drodze ku pięknemu i zdrowemu uśmiechowi. Po wyleczeniu wszystkich ognisk zapalnych i próchnicowych oraz zakończeniu leczenia kanałowego przychodzi pora na poprawę wyglądu zębów i twarzy.

Wszelkie braki zębów czy też patologiczne starcie zębów powodują tworzenie się przedwcześnie głębokich zmarszczek, rysy twarzy ulegają zaburzeniu a profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego. Dlatego bardzo istotne jest uzupełnienie braków zębów, odbudowywanie ich pełnego kształtu.

Kompletny kształt i biały kolor zębów przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Medycyna estetyczna – to jedna z najmłodszych gałęzi medycyny. W odróżnieniu od klasycznie pojmowanej medycyny, estetyczna zajmuje się człowiekiem zdrowym. Jej zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości życia poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry. W naszej klinice chcemy aby pacjent czuł się wyjątkowy. Celem naszych lekarzy nie jest tworzenie sztucznych, nienaturalnie wyglądających twarzy. Pacjenci po zabiegach w naszej klinice wyglądają świeżo jakby wrócili właśnie z urlopu. Lekarz poprzez swoje spojrzenie wydobywa z twarzy jej naturalne piękno przyćmione zmęczeniem i upływającym czasem.